Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum


#1 2011-02-23 18:04:35

 PijanySmok

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1005
Punktów :   -5 

Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Postanowilem zalozyc temat dla tych "inteligentniejszych" ludzi ktorzy nie maja sie gdzie wypowiedziec, ja sam moglbym wypowiedziec sie w takim temacie gdyby istnial.

W temacie chodzi ogolnie o rozmowy - wymiany swoich pogladow, pokazywanie nam waszych teorii i podobne powazne rozmowy.

No wiec ja pierwszy to rozkrece zaczynajac od dosyc nudnego tematu - polityki Polski:P

Ja uwazam ze jesli nie zmienimy rzadu w Polsce to Polska upadnie bo to my teraz robimy na wszystkich cholernych poslow i podobnych w rzadzie, a oni zamiast zajac sie rozwojem kraju to kupuja rzeczy za NASZE pieniadze i rozmawiaja na temat kondonow. W koncu my pracujacy na nich olejemy ich i pozdychaja, moze wtedy zmienia ten cholerny rzad i polska zacznie sie rozwijac normalnie. Chodzi tu glownie o edukacje, jest duze bezrobocie bo ludzie sa glupi do roboty dlatego spora czesc konczy w rowach a pomyslcie sobie co bedzie za 5-10 lat kiedy dzisiejsi gimnazjalisci skoncza w rowach przez nieuczenie sie. Rzadko dzisiaj spotkasz osobe ktora na prawde zbuduje sobie dobra przyszlosc i ominie koniec w rowie.

Jesli chodzi o brak dobrze platnej roboty w polsce, to tez wina rzadu. Polska to teraz ubogi i malo rozwiniety (zniszczony wojna) kraj wiec nie ma sie co dziwic ze nie ma powaznej pracy.

Offline

 

#2 2011-02-23 18:32:00

 blazenek

http://i46.tinypic.com/s3ztk9.jpg

Call me!
Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 840
Punktów :   
Ulubiona rasa: Demon<W. Elfy<Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Człowieki
Jednostka: Demon
Profesja: Wojownik/Przyzywacz

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

No cóż ja jestem w gimnazjum Ale nie zamierzam skończyć w rowie z flaszką wódy i paczka papierosów (dzisiaj w szkole przyjachał gość z gitarą i nam opowiadał o różnych rzeczach) ale się nie ucze hehe. Nie jestem jednak jakimś bezmózgowcem po prostu mam taką dobrą pamięć że nie muszę a mam kilka piątek, głównie czwórki i dwie tróje na semestr (2 gimnazjum).

Jeśli chodzi o nasz Rząd to nie zagłębiam się co prawda w politykę ale widać jak oni rządzą. W co oni wogóle inwestują nasze pieniądze !!! W dziury na drogach, w autostrady które miały być na Euro a będą później ? Już nawet nie wspominam o 130 tysiącach na komiks o Chopinie o którym mówili wczoraj w wiadomościach (ma promować nasz kraj a w co drugim zdaniu są przekleństwa) Edukacja w Polsce nie jest zła moim zdaniem. To już wina tych co uczęszczają do szkół itp. Jedni oleją byle by zdać do następnej klasy (znam takich - wagary, ściągi itp a potem na budowe czy lutowanie kabelków za psie pieniądze lub bezrobocie) inni troche bardziej się postarają ale zazwyczaj mało jest takich ludzi. Ostatnio też słyszałem coś że jest za mało dzieci w Polsce i w przyszłości emeryci będą mieli problemy gdyż nie bedzie miał kto pracować żeby ich opłacić (nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale to chyba było własnie jakoś tak)


"Tragedią życia jest nie to, że ludzie umierają, lecz to, że przestają kochać."

Offline

 

#3 2011-02-23 19:03:51

 PijanySmok

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1005
Punktów :   -5 

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Taa co do dzieci to dobrze zrozumiales, a z ta edukacja, to wlasnie ludzie koncza w rowach BO ICH NIE UCZA a jesli dzieci wychowywaly sie bez rodzicow jak chcialy wychowujac sie na debila to co sie dziwic ze pozniej tylko bicie po ryju i zero zainteresowania nauka i budowa swojej przyszlosci. Gdyby w Polsce conajmniej 40% ludzi bylo WYEDUKOWANYCH to juz bylo by dobrze bo przynajmniej w rzadzie byli by madrzejsi ludzie. Jesli rodzice chcieli sie tylko zabawic a przypadkowo wyszlo im dziecko ktore pozniej olewaja to powinni oddac do domu dziecka gdzie by sie wychowalo lepiej niz u rodzicow ktore je olewaja niszczac ich wychowanie i zabijajac ich przyszlosc. Tacy ci ludzie juz glupi sa.

Btw, ciesze sie ze odezwales sie w tym temacie:D

Offline

 

#4 2011-02-23 20:26:06

 Savo

http://i50.tinypic.com/kyu5k.jpg

1030572
Skąd: z nienacka.
Zarejestrowany: 2010-12-14
Posty: 285
Punktów :   
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy
Jednostka: Driada
Tytan: Burza
Profesja: Druid/Wojownik

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Co do polityki. Słowem dno i 4 metry mułu. Każdy widzi jak jest. Ale, przecież to MY głosujemy w wyborach. Rząd sam się nie zrobił, ktoś musiał na nich głosować. To Ludzie Ludziom zgotowali ten los.


Co do edukacji. Poziom nauczania w Polsce jest naprawdę niski. Co chwila zmiana programu nauczania, podręczników za które musimy płacić. Dodatkowo nauczyciele którzy olewają pracę, idą na L4 a potem krzyk o podwyżki. Za co kur**?! Oprócz tego, brak wychowania i szacunku ze strony młodzieży. Swoją drogą nie dziwie się, skoro nauczyciele na to pozwalają. (niektórzy nie, jak np moja nauczycielka języka polskiego u której wszyscy siedzą jak trusie)


Jeśli chcemy zmian, zacznijmy najpierw zmieniać siebie.


http://img100.imageshack.us/img100/3792/polandfirsttofight.gif
"To nasze, spalmy to i tak"

"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku."

Offline

 

#5 2011-02-23 20:49:13

 PijanySmok

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1005
Punktów :   -5 

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Ja sie juz zmienilem, ale wiekszosc ludzi czyli nie wystarczajaco nauczeni ludzie z powodu zaniedbania edukacji juz wczesniej glosuja na kolejnych idiotow niszczac ten kraj. Ale gdyby nagle Polska poznala prawde to moze by z tym cos zrobili i zmienili cholerne rzady.

A tak pozatym, to patrzcie co sie na swiecie dzieje.. najpierw polski prezydent zginal "w wypadku", potem nagle rewolucje w egipcie a zaraz po tym w libii...

Offline

 

#6 2011-02-23 20:51:07

 Savo

http://i50.tinypic.com/kyu5k.jpg

1030572
Skąd: z nienacka.
Zarejestrowany: 2010-12-14
Posty: 285
Punktów :   
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy
Jednostka: Driada
Tytan: Burza
Profesja: Druid/Wojownik

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Mhm ten Kadafi to kawał skurw*****. Niestety, jako jednostki możemy tylko siedzieć i obserwować co stanie się potem. Aż nóż się w kieszeni otwiera:/


http://img100.imageshack.us/img100/3792/polandfirsttofight.gif
"To nasze, spalmy to i tak"

"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku."

Offline

 

#7 2011-02-23 20:53:22

 PijanySmok

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1005
Punktów :   -5 

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Gdzies kiedys slyszalem pewien cytat: "jestesmy tylko pionkami na szachownicy losu". Prawda.

Offline

 

#8 2011-02-23 21:01:51

 Savo

http://i50.tinypic.com/kyu5k.jpg

1030572
Skąd: z nienacka.
Zarejestrowany: 2010-12-14
Posty: 285
Punktów :   
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy
Jednostka: Driada
Tytan: Burza
Profesja: Druid/Wojownik

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Prawda, prawda. A jeszcze co do tego głosowania. Cała ta demokracja to poprostu jedna wielka ściema. Bo "nie jest ważne kto głosuje, ważne jest kto liczy". Ciekawe czy zgadniesz kto to powiedział? :]

Ostatnio edytowany przez Savo (2011-02-23 21:02:17)


http://img100.imageshack.us/img100/3792/polandfirsttofight.gif
"To nasze, spalmy to i tak"

"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku."

Offline

 

#9 2011-02-23 21:43:22

 PijanySmok

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1005
Punktów :   -5 

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Lepper?

Offline

 

#10 2011-02-23 21:47:03

 Savo

http://i50.tinypic.com/kyu5k.jpg

1030572
Skąd: z nienacka.
Zarejestrowany: 2010-12-14
Posty: 285
Punktów :   
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy
Jednostka: Driada
Tytan: Burza
Profesja: Druid/Wojownik

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Niestety nie :] Józef Stalin...


http://img100.imageshack.us/img100/3792/polandfirsttofight.gif
"To nasze, spalmy to i tak"

"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku."

Offline

 

#11 2011-02-23 21:53:25

 blazenek

http://i46.tinypic.com/s3ztk9.jpg

Call me!
Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 840
Punktów :   
Ulubiona rasa: Demon<W. Elfy<Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Człowieki
Jednostka: Demon
Profesja: Wojownik/Przyzywacz

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Co do nauczycieli którzy nie potrafią radzić sobie z młodzieżą to mam takiego w szkole. Nauczyciel angielskiego na zastępstwie. Normalnie porażka wszyscy na jego lekcjach robią co chcą jedzą, piją, chodzą po klasie, rozmawiają normalnie chaos. Według mnie to wina uczniów niby wszyscy z mojej klasy marudzą że Nauczyciel nie potrafi prowadzić lekcji ale to oni przecież cały czas robią co chcą i tylko nieliczna grupa pracuje. Ja nigdy nie bylem slaby z angielskiego ale inni będą mieli rok nauki w plecy. To może też i jego wina bo nie potrafi nic zrobić i powinien brać przykład z innych nauczycieli. Z tymi podręcznikami też się zgadzam Ja niestety jestem rocznikiem "testowym" mamy tą nową podstawe programową i musimy mieć nowe podręczniki a ile na to trzeba kasy wydać. Ogólnie edukacja w Polsce nie jest najgorsza, rząd jest zły. Niestety dostaliśmy kraj osłabiony przez II WŚ i nic tego nie zmieni(jeśli ktoś się zna na historii to wie że przyczyny osłabienia Polski kryją się dużo wcześniej). Jeśli Polska nie poradzi sobie z tymi całymi długami itp. to możemy stać się taką kolejną Grecją. Ale zresztą kto wie co kiedyś będzie.

Ostatnio edytowany przez blazenek (2011-02-23 22:13:54)


"Tragedią życia jest nie to, że ludzie umierają, lecz to, że przestają kochać."

Offline

 

#12 2011-02-24 17:29:07

 LordSauron

http://i61.tinypic.com/302wfpl.jpg

633410
Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 1032
Punktów :   
Ulubiona rasa: Nieumarli, Mr.krasnoludy
Najmniej lubiana rasa: Istoty lasu/Barbarzyńcy
Jednostka: Rycerz Zagłady/Piek. świder
Tytan: Lord Zagłady Grond
Profesja: Czarodziej

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Ja tam uważam, że MEN trzeba skasować. Matury też pokręcili ładnie, a one zbliżają się nieubłaganie. (II liceum, czyli 18-stka też tuż tuż ). Miło, że próbują i reformują przynajmniej działają, ale skutki tych działań są czasami średnio godne pochwały (jak ta reforma ze studiami na dwa kierunki czy o co tam chodziło)

Prosiłbym tych, którzy piszą nazwę kraju z małej litery zmienili ją na wielką. Zrobiłem to w obecnych postach, kolejne prosiłbym o poprawne. Rozumiem rozgoryczenie, ale jeżeli Grecję pisze się z wielkiej, a Polskę z małej to cóż...

Rząd popełnia błędy, nikt nie jest doskonały. Nie jestem żarliwym obrońcą PO (osobiście to ja bardziej lewica jestem ), ale kierowanie takim krajem jak Polska bez wątpienia jest trudne. Opozycja z pewnością nie ułatwia życia.

Co do kraju zniszczonego wojną: od zakończenia wojny minęło wiele lat, więc Polska miała dosyć czasu na odbudowę. Pewnie, to co zostało zniszczone i zagrabione nie zostanie odzyskane (ile cennych rzeczy straciła Polska na rzecz Szwecji w czasie Potopu? Polacy stracili relikwie św. Wojciecha na rzecz Czechów, po wiekach dostaliśmy JEDEN palec)

Że nie będzie miał kto na emerytów robić to też prawda, ale to znak że wchodzimy powoli w fazę przyrostu naturalnego ujemnego który obecnie mają np. Niemcy. Powinniśmy się cieszyć, w końcu stajemy się wyraźnie krajem wysoko rozwiniętym, nie? Pamiętam, że kiedy PiS rządził to próbował opracować podatek tzw. staropolskie bykowe, czyli kto jest kawalerem ten płaci. Kto nie jest kawalerem i jednocześnie jest "kinder machen" to jest fajnie i podatku brak. Projekt na szczęście nie przeszedł, po prostu to by było chore ograniczenie wolności osobistej.


Proszę pisać na PW lub na forum, na GG bywam nieregularnie.

http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Dance with the devil and sleep with the dead!

Offline

 

#13 2011-02-24 20:28:41

 blazenek

http://i46.tinypic.com/s3ztk9.jpg

Call me!
Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 840
Punktów :   
Ulubiona rasa: Demon<W. Elfy<Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Człowieki
Jednostka: Demon
Profesja: Wojownik/Przyzywacz

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Co do wyrazu Polska z małej to przepraszam jednak widzę że nie tylko ja tak napisałem więc źle ze mną nie jest. Mój błąd ale nie moge się przyzwyczaić do nowej klawiatury i piszę szybko też, bo czasu ostatnio dużo nie mam. Postaram się następnym razem nie robić tak rażących błędów.


"Tragedią życia jest nie to, że ludzie umierają, lecz to, że przestają kochać."

Offline

 

#14 2011-02-26 14:59:36

 PijanySmok

Zbanowany

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 1005
Punktów :   -5 

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

Powiem wam, ze dzisiejsze zycie juz wyglada jak science fiction w porownaniu z rokiem 2000. Odkad czlowiek wynalazl komputer rozpoczela sie nowa era, mozna powiedziec zlota era dla technologii.

W 2000 roku ludzie nie mogli sobie wyobrazic (no moze niektorzy:P) robotow, tak zaawansowanych komputerow, technologii wojskowej, a mysleli ze lasery to odlegla przyszlosc aka rok ~2100, a to wszystko mamy juz dzisiaj w 2011 roku.
Powinnismy sie cieszyc ze jestesmy ludzmi - istotami rozumnymi. Ten swiat jest skomplikowany, wszystko jest inne zaleznie od tego z jakiej strony na to patrzysz. Niedawno rozmawialismy tu o tym jak bardzo Polska jest zacofana w rozwoju gospodarczym i edukacyjnym a jak teraz spojrzymy na swiat to mozna pomyslec ze czas w ktorym teraz zyjemy to jakis film science fiction.

Kto wie, moze juz za rok(2012) kiedy to NASA zacznie budowe kopalni(liczba mnoga) na ksiezycu to my bedziemy juz zyc na stacjach kosmicznych? A moze za ten czas zdarza zbudowac winde kosmiczna? Wiele moze sie wydarzyc.

Btw, w 2015 pierwszy zalogowy lot na marsa (ma trwac pol roku w jedna strone, ale skoro technologia tak szybko sie rozwija to moze skroca czas podrozy do miesiaca:P)

A 2000 lat temu czlowiek jeszcze polowal na zwierzyne kamieniami!

Offline

 

#15 2011-02-26 16:19:37

 LordSauron

http://i61.tinypic.com/302wfpl.jpg

633410
Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 1032
Punktów :   
Ulubiona rasa: Nieumarli, Mr.krasnoludy
Najmniej lubiana rasa: Istoty lasu/Barbarzyńcy
Jednostka: Rycerz Zagłady/Piek. świder
Tytan: Lord Zagłady Grond
Profesja: Czarodziej

Re: Filozofia, rozmowy o wszystkim i o niczym...

2000 lat temu to nie bardzo. Wcześniej, dużo wcześniej.

Ja się jednak cieszę, że jesteśmy ludźmi. Patrząc na nasze osiągnięcia cywilizacyjne, jak z bycia odmienną wersją małpy staliśmy się kimś więcej. Ten postęp techniczny, ludzie oprócz rozumu nie dostali wiele więcej a to przecież wystarczyło na stworzenie nowych cywilizacji i kultur. Nasza emocjonalność z kolei miała bez wątpienia wpływ na kulturę, sztukę, literaturę (choćby polski romantyzm, przez niego ludzie robili różne rzeczy, wiersze ciężkie do zrozumienia ale bez wątpienia wartościowe). Jedyną rzeczą do której można się doczepić jest postępujący rozkład społeczeństwa, rosnący nacisk na konsumpcjonizm i ciągłą pogoń za pieniędzmi. Nie oszukujmy się, kasa jest potrzebna ale gdyby tylko miało się czas na jej wydanie... Ludzie wykańczający się nerwowo, pracujący kilkanaście godzin, zaniedbujący się w ciągłym biegu. Cierpiący na stres, wyczerpanie, atakowani nowotworami... Stąd hedonizm byłby tutaj uogólnieniem, tacy ludzie zbierają pieniądze by... Po prostu były.

Dochodzi też do zmiany obyczajów: nie żebym był jakimś tradycjonalistą czy zwolennikiem PiSu - wręcz przeciwnie, ja tradycje generalnie olewam, wiele z nich uważając za głupoty i wymysł ciemnoty (mohery i co tam jeszcze). Jestem krytycznie nastawiony wobec otaczających mnie elementów życia. Kościół Katolicki bez wątpienia ma zalety: małym dzieciom (mimo chrztu małych dzieci na co trochę krzywo patrzę) jest jednak wpajany jakiś system wartości. Pamiętajmy też, że nie każdy ksiądz od razu bierze dla siebie kasę z tacy. Ci "źli" psują opinię co utrudnia i Kościół nie ma tak łatwego życia. Kochane prawa Murphy'ego robią swoje. Nigdy nic nie idzie po twojej myśli. Kościołowi zawdzięczamy z pewnością rozwój niektórych dziedzin, sztukę, kulturę, dla bardziej pragmatycznych osób mogę wskazać obecność świąt czy rekolekcji oznaczających darmowe wolne. Niech fanatyczni ateiści pomyślą o tym, zanim zaczną snuć plany o niszczeniu i likwidacji.

Czy jestem wierzący? Czy wystarczy wam odpowiedź: wierzę w Boga, a nie w księdza? Jestem agnostykiem, istnienia Boga nie udowodnimy - mógłbym przez to wybrać ateizm, ale czasami mam wrażenie istnienia jakiejś innej istoty. Nie ma co prowadzić dyskusji, stosować logiki w rozważaniach. Wiara, oznacza że bierzemy tę rzecz za pewnik nawet bez dowodów. Udowodnić nieistnienia Boga też się zresztą nie da. Przeciwne strony będą na koniec się wzajemnie obrażać i ostatecznie nie dojdą do niczego - błędne koło. Przyjmując Boga za aksjomat możemy dowodzić, że wszystko pochodzi od Niego. Nie przyjmując go, choćby sobie obierając rządzące Wszechświatem dla przykładu prawa fizyki też możemy dowodzić że wszystko powstało przez reakcje: widziałem nawet pewien film, który wspominał o powstaniu życia przez jakieś reakcje coś z aminokwasami, wytworzeniem uproszczonych nici DNA... Przepraszam, to było dawno temu nie pamiętam. Czy zdarzające się na świecie "cuda" są prawdziwe? Czy to jakieś anomalie? Może ludzki rozum nie jest w stanie tego zrozumieć? Czy da się empirycznie zbadać cud? Wątpliwe, to kwestia przypadku.

Oczywiście można przyjąć, że Bogiem dla człowieka jest... On sam. W końcu zawsze wie co zrobi, zanim on zrobi, czyli jest wszechwiedzący, zna swoje myśli, zawsze jest ze swoim ciałem (jest wszechobecny). Wiem, że to brzmi i wygląda głupio ale to w sumie prawda. Niestety to działa w obrębie tylko jednej osoby.


Proszę pisać na PW lub na forum, na GG bywam nieregularnie.

http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Dance with the devil and sleep with the dead!

Offline

 

Nasi Sojusznicy


Tajemnice Antagarichu | Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6,7 Forum
e-Gildia Graczy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset minidv