Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum


#31 2008-12-04 17:32:43

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

a Złote drzewko kosztuje bodajże 70 kryształów

Z handlem... Normalnie kosztuje 100 kryształów. Ale za to ile kosztuje RS. Wcale nietanio, oj nietanio.

A to znaczna przewaga, i co że Sr się wolno robią, jak będzie się ich produkowało po czterech, a najemników po 2... różnica znacząca

Niedokładna kalkulacja. W czasie tworzenia SR-a mamy 2 Najemników (to znaczy, drugiemu Najemnikowi brakuje 10 sekund, ale co to za różnica). Tyle, że Ludzie nie poprzestaną na jednej Stajni, 2 to absolutne minimum na tym etapie gry. Czyli i tak wychodzi nam stosunek 1:1. Ale, Ludzie budują opór Stajni, więc widok trzech Stajni na drugim poziomie Twierdzy u przeciętnego gracza nie jest niczym dziwnym, a dobry zrobi nawet 4-5. Badania z Targowiska+Chłopi potrafią zdziałać cuda (już nie mówię o bohaterze z wysokim handlem, bo wtedy Ludzie mają wprost idealną gospodarkę). A Elfy potrzebują dużo kopalni, bo nie potrafią wysyłać Widm do kopalń, co z kolei sprawia, że rozwój Twierdzy i badań mają wolniejszy... Nadążasz?

A myśliwy elf ?? on strzela i jest kawalerią

Teoretycznie tak, ale Myśliwy Elf jest kawalerią-strzelcem, chodziło mi o kawalerię walczącą wręcz.


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#32 2008-12-04 18:22:40

 Asiņains

http://i50.tinypic.com/kyu5k.jpg

Call me!
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 254
Punktów :   
Ulubiona rasa: Wysokie Elfy
Najmniej lubiana rasa: Mroczne Krasnoludy
Jednostka: Driada,Smoczy Jeździec
Tytan: Burza
Profesja: Wojownik

Re: Najsilniejsza kawaleria

Żeby tak szybko ludźmi się rozbudować (stajnie, targowisko), trzeba bardzo dużo kopalń i chłopów. Ciekawe, skąd ludzie będą mieli dużo złota... Stajnie: 150, targowisko (bodajże): 150 i najemnik: 100 złota. Duża ilość najemników, gdy ma się 2 lub 3 poziom miasta [prowadzi] do bankructwa. Ludzie mają duże zapotrzebowanie na złoto (tak jak elfy kryształy).


Nerevan napisał:

chodziło mi o kawalerię walczącą wręcz.

Ok, nie wiedziałem .

Skoro SR i kawalerzysta szkielet są prawie w tej samej cenie, ale KS produkuje się szybciej - [to] tak jak w przypadku najemnika. Podobna sytuacja.

Ostatnio edytowany przez Pandrodor (2008-12-04 18:22:50)


http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#33 2008-12-04 18:24:44

Pan Gnój

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 27
Punktów :   -5 
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy i wszystkie Elfy
Najmniej lubiana rasa: Ludzie
Jednostka: Grabieżca
Tytan: Balora

Re: Najsilniejsza kawaleria

Ale za to ile kosztuje RS. Wcale nietanio, oj nietanio.

Masz rację, rycerz senior nie jest tani.

Teoretycznie tak, ale Myśliwy Elf jest kawalerią-strzelcem, chodziło mi o kawalerię walczącą wręcz.

Głupia wymówka Nigdzie nie widziałem napisu, że uwzględniasz tylko kawalerię walczącą w zwarciu.

Jest to duża zaleta, lecz kawaleria w głównej mierze służy właśnie do niszczenia celów naziemnych.

Rycerze u śmiesznych ludzi może służą do atakowania celów naziemnych, ale nie pleć, że smoczy rycerz służy głównie do atakowania tychże jednostek, bo po prostu tak nie jest... Jest to ogromna zaleta, nie tracąc szybkości wynikającej z faktu bycia kawalerzystą, smoczy rycerz może atakować wszystko co lata, a ci głupi najemnicy muszą zwiewać przed jakimiś pegazami... Weźmiesz giermków? Nie dość, że spowalniają ruch grupy, to są najgorszymi łucznikami w grze. Powodzenia więc z tymi śmieciowymi jednostkami...

oddział Rycerzy, którzy rozniosą DK na ostrzach

Śmieszne. Doprawdy bardzo zabawne. Robisz maksymalnie pięciu horrendalnie drogich i produkujących się całe wieki rycerzy - ile będzie dk? Z 20-30... Ponadto atakując mam potężne wsparcie - studzienka u elfów może kilkakrotnie uzupełnić całkowicie zdrowie zranionych smoczych rycerzy (i nie tylko ich zdrowie). Wprawdzie kosztuje to trochę kryształu, ale atak jest wtedy jednym z najlepszych w grze.

choćby głupie Orły są dosyć szybkie, więc nie spowalniają.

Wyobrażasz sobie, że tak żałosne jednostki sprostają innym lataczom? N/c...

Te obrażenia x3 vs orki/bohowie też jakoś nie przemawiają, bo i tak Najemników będzie od ww. jednostek więcej

Kto używa mrocznych jeźdźców na jakichś nic nie znaczących najemników? Dwóch/trzech mrocznych jeźdźców stanowi śmiertelne zagrożenie dla wrogiego bohatera. A gdy bohater zostanie zarżnięty, ludzie nie wyrobią się z gospodarką, czyli będą jeszcze bardziej słabi... Niedocenianie mrocznych jeźdźców jest bardzo nierozsądne, bo jednostki te mają znacznie większy potencjał od "dobrych" najemników.

I nawet jak tłuczemy Orki to te 45 obr. też nie jest jakimś uberem

Leśni jeźdźcy stanowią spore zagrożenie dla orków - aż dziw, że jeszcze tego nie wiesz...

Koragg edit: Spokojnie Sala. Wiem, że masz rację i usiłujesz jej bronić, ale nie objeżdżaj aż tak Ludzi, choć naturalnie są oni słabą rasą. Postaraj się zmienić trochę ton wypowiedzi

Offline

 

#34 2008-12-04 18:56:19

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

Masz rację, rycerz senior nie jest tani.

Mój błąd, miało być SR, sorry.

Nigdzie nie widziałem napisu, że uwzględniasz tylko kawalerię walczącą w zwarciu.

Myśliwy jest jedynym strzelcem-kawalerzystą w grze, ponadto do odblokowania. Więc jako "typowego" kawalerzysty go nie zaliczam. Mój tok myślenia, często piszę w domysłach, no cóż.

ale nie pleć, że smoczy rycerz służy głównie do atakowania tychże jednostek, bo po prostu tak nie jest

Nie niweluje tej wspaniałej umiejętności, twierdzę jedynie, że nie może przesądzać jako jedyna o przewadze SR nad resztą kawalerii.

Robisz maksymalnie pięciu horrendalnie drogich i produkujących się całe wieki rycerzy - ile będzie dk? Z 20-30

Wiesz, co to jest Paladyn? To zdolność, która sprawia, że w połączeniu z badaniami z Kuźni Rycerze stają się prawdziwymi maszynami do zabijania, obrażenia w wypadku zwykłych Rycerzy wynoszą wtedy 80 punktów, a pancerz na sieczne 6. To sprawia, że jeden Rycerz może spokojnie stawić czoła kilku DK. Stworzenie 20 DK zaś jest raczej mało możliwe. Powód? Na samą kawalerię musisz mieć 60 punktów armii. Tzn. możliwe jest, ale w tym czasie będzie gotów cały oddział Rycerzy, którzy wymagają tyle samo punktów armii, zaś jakością znacznie prewyższają... I jeszcze jedno. Rycerz- długo się produkują? Przy 5 Stajniach w 2 minuty masz tych 5 Rycerzy. A 5 Stajni to norma. Więcej- horrendalnie droży? Ludzie mają to do siebie, że potrafią wycisnąć dużo ze swoich jednostek. W tym wypadku oprócz "Paladyna" jest to zdolność rasowa "Rycerz Dowódca", która sprawia, że Rycerze stają się śmiesznie tani, tańsi od Smoczych...

Ponadto atakując mam potężne wsparcie - studzienka u elfów może kilkakrotnie uzupełnić całkowicie zdrowie zranionych smoczych rycerzy

A ja mam Białych Magów. Co prawda powstają trochę późno, ale leczą za darmo, a many na 2 uleczenia pod rząd spokojnie im starczy. A Balsam Elcora też tani nie jest- zarówno badanie, jak i wykorzystanie.

Niedocenianie mrocznych jeźdźców jest bardzo nierozsądne, bo jednostki te mają znacznie większy potencjał od "dobrych" najemników.

Co mi z mrocznych, skoro nawet do herosa nie podejdą- mają tak żałosny armor i hp, że będą padać aż miło od "dobrych" najemników, nie mówiąc o specach od tego- pikinierach, którzy roznoszą każdą kawalerię na włóczniach bez wyjątku.

Leśni jeźdźcy stanowią spore zagrożenie dla orków - aż dziw, że jeszcze tego nie wiesz...

Zanim nie padną... 45 obr. to nie jest wielka suma, oczywiście w porównaniu z tym, ile żyją LJ. Bo 90 hp i ten żałosny armor to istna hańba.

trzeba bardzo dużo kopalń i chłopów.

Nie trzeba. Wystarczy budować w odpowiedniej kolejności, z pierwszeństwem dla Targowiska, a jedna kopalnia z 8 Chłopami na start zupełnie wystarcza. Odpowiednie rozłożenie wydatków u Ludzi jest pierwszą rzeczą, którą w grze Ludźmi należy opanować.

Ostatnio edytowany przez Nerevan (2008-12-04 20:13:51)


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#35 2008-12-04 22:01:39

Pan Gnój

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 27
Punktów :   -5 
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy i wszystkie Elfy
Najmniej lubiana rasa: Ludzie
Jednostka: Grabieżca
Tytan: Balora

Re: Najsilniejsza kawaleria

Myśliwy jest jedynym strzelcem-kawalerzystą w grze, ponadto do odblokowania. Więc jako "typowego" kawalerzysty go nie zaliczam. Mój tok myślenia, często piszę w domysłach, no cóż.

Nie każdy myśli to co Ty.

Myśliwy jest jedynym strzelcem-kawalerzystą w grze, ponadto do odblokowania.

Co za różnica, że jest też strzelcem? Atakuje powietrze? Tak. Jest jednostką konną? Tak. Nie widzę żadnego problemu...

Nie niweluje tej wspaniałej umiejętności, twierdzę jedynie, że nie może przesądzać jako jedyna o przewadze SR nad resztą kawalerii.

Tylko Ty nie potrafisz lub nie chcesz zrozumieć, że dragon knightom w początkowo-środkowym etapie gry nic się nie oprze, sami doskonale odkrywają mapę, sami rozwalają obojętnie jaką inną kawalerię, bądź przez znacznie lepszą jakość, bądź też przez ilość. Uważanie, że najemnik może w jakikolwiek sposób zatrzymać dk w tym etapie gry jest totalnie nierealne i bezsensowne. Złote drzewo jest tańsze, elfy szybciej rozwijają się gospodarczo, więc mogą sobie pozwolić na wybudowanie kilku drzew, co jednocześnie zapewnia wspaniałą, szybką produkcją, jak i daje miejsce na jednostki. Koszta nam się zwrócą, bo dochodzimy do gniazda i co mamy? Feniksy. Tak, feniksy - koszmar dla gospodarczych ciamajdów takich jak np. ludzie, lub nieumarli (z tym, że ci ostatni interesują się głównie metalem, lub ew. kryształem, a ich zaawansowane jednostki praktycznie powstają od razu, co więcej mają świetną jakość armii, czego o ludziach powiedzieć nie można). Wyobraź sobie, że feniks konwertuje, a wystawienie kilku feniksów nie jest niczym nadzwyczajnym. U Ciebie konwertuje bohater, który bez przerwy musi biegać od jednej kopalni do drugiej, a feniksy spokojnie konwertują. Co to oznacza? Tobie zawali się gospodarka, a elficka gospodarka prosperuje idealnie. Nie, nie masz szans na opanowanie połowy mapy, żeby sobie robić tych "ultra silnych" rycerzy. Magów nie ma w tym czasie, co feniksy królują w konwertowaniu. Chcesz zabić feniksy? Spróbuj. Musiałbyś rozdzielić lataczy, o ile takich masz, a na swoim poziomie gniazda feniks słaby nie jest i to raczej ja najpierw dorobię się pegazów i wijów, niż Ty swoich lataczy. Co to dalej oznacza? Drzewa robią dk, których liczba może być ogromna, a niektóre z drzew szkoli moonguardów, do których magowie nie mają absolutnie żadnego polotu. Miło stanąć przeciwko fali dk, a potem spróbować coś zdziałać przeciwko najlepszym łucznikom w grze? Nie. Ludzie nie dają rady wygrać z jakimikolwiek Elfami. Wszędzie są feniksy, a każda elficka rasa ma swoje najlepsze jednostki - wysokie - lodowy strażnik (coś mówiłeś o pikinierach? ci kolesie rozgromią każdą jednostkę 1. poziomu, oczywiście za wyjątkiem szkieletów), dk, wije, moonguardy ; Mroczne - szkielety, pająki, pająki królowe, czarnoksiężnicy, zabójcy, blackguardy ; Leśne - łucznicy, drzewce. A do każdego rodzaju dodaj feniksy. Dragon knight jest najlepszą kawalerią w grze - należałoby to wreszcie zrozumieć.

Zanim nie padną... 45 obr. to nie jest wielka suma, oczywiście w porównaniu z tym, ile żyją LJ. Bo 90 hp i ten żałosny armor to istna hańba.

Co życie ma do zadawanych obrażeń? G...o za przeproszeniem. 45 dmg to nie jest mało.

Co mi z mrocznych, skoro nawet do herosa nie podejdą- mają tak żałosny armor i hp, że będą padać aż miło od "dobrych" najemników, nie mówiąc o specach od tego- pikinierach, którzy roznoszą każdą kawalerię na włóczniach bez wyjątku.

Brawo. Może mi powiesz - kto u diabła wysyła dark riderów samotnie na bohatera z obstawą? Od zajmowania się obstawą są pająki i szkielety, a później czarnoksiężnicy, zabójcy i blackguardy. Gdy obstawa zostaje załatwiona - bohater nie ma szans wyjść zwycięsko z walki przeciwko kilku mrocznym jeźdźcom. Tak mój panie, na rasie ludzi świat WBC się nie kończy, są dużo lepsze rasy. I czas to pojąć.

Offline

 

#36 2008-12-05 11:53:38

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

Dobraaaa, poddaje się, nie mam już ani sił ani ochoty dalej dyskutować. Przyznaję pierwszeństwo DK oficjalnie i zwracam honor. ZADOWOLONY? (tak BTW od dawna czekałem na godnego dyskutanta- widać doczekałem się, na moje nieszczęście).

Jeszcze tylko parę słów ode mnie. Sytuacja dla Elfów nie jest taka różowa jak to przdstawiłeś, bo na starcie mają duże zapotrzebowanie na kryształy, a wielkiej ilości DK nie da się na początku osiągnąć przy początkowym limicie armii.

Tak, feniksy - koszmar dla gospodarczych ciamajdów takich jak np. ludzie

Już tyle pisałem nt. gospodarki Ludzi i błędnego pojęcia "gospodarki połowy mapy", że nie chce mi się tego jeszcze raz tłumaczyć. Niech Elfy sobie mają te Feniksy, oni potrzebują kopalni, Ludzie dzięki badaniom z Targowiska i Chłopom tyle kopalni nie potrzebują, mówię to jako 5-letni gracz Ludźmi...

Nie, nie masz szans na opanowanie połowy mapy, żeby sobie robić tych "ultra silnych" rycerzy.

Jak już mówiłem, "Rycerz Dowódca" sprawia, że Rycerze (nie licząc premii z handlu) kosztuje marne 75 złota i metalu. I oni są ultra silni, same liczby to mówią. Na ile hitów będzie Smoczy Rycerz? 2-4. A ile ciosów musi zadać DK? Z pancerzem Knighta 6? Duuużoo...

Drzewa robią dk, których liczba może być ogromna

Dopóki nie skończy się limit armii. DK kosztuje 3 PA. Rycerz taki dla porównania 2.

do których magowie nie mają absolutnie żadnego polotu

Same staty magów co prawda są średnie, ale z "Mistycyzmem" many im starczy na kilka czarów pod rząd. A taki "Ognisty krąg" spokojnie zjeżdża 1/2 bądź 1/3 hp Strażnika Księżyca. I to obszarowo.

a każda elficka rasa ma swoje najlepsze jednostki - wysokie - lodowy strażnik (coś mówiłeś o pikinierach? ci kolesie rozgromią każdą jednostkę 1. poziomu, oczywiście za wyjątkiem szkieletów), dk, wije, moonguardy ; Mroczne - szkielety, pająki, pająki królowe, czarnoksiężnicy, zabójcy, blackguardy ; Leśne - łucznicy, drzewce

Żadna z tych jednostek nie da rady upragdowanym Rycerzom. Mówiłem o pikinierach, ponieważ ta jednostka ma o wiele większe szanse, niż jakakolwiek z podstawowych jednostek w starciu z kawalerią. A dorzucając Straże Pałacową i Królewską, to biorąc pod uwagę ilość pik to kryryki lecą bardzo gęsto.

Co życie ma do zadawanych obrażeń? G...o za przeproszeniem. 45 dmg to nie jest mało.

Ma wpływ. Bo ile obrażeń zadadzą nim padną?


Może mi powiesz - kto u diabła wysyła dark riderów samotnie na bohatera z obstawą?  Od zajmowania się obstawą są pająki i szkielety, a później czarnoksiężnicy, zabójcy i blackguardy

W tym etapie mam już obstawę złożoną z Rycerzy, których nie ruszysz ww. jednostkami. Szkielety i pająki zaś samotnie nie dadzą rady przeciwko Najemnikom i Pikinierom.

Tak mój panie, na rasie ludzi świat WBC się nie kończy, są dużo lepsze rasy. I czas to pojąć

Grałem wszystkimi rasami, nie każdą podbiłem Erathię, ale parę dobrych lat grałem Wysokimi Elfami. Przez ten czas grało się dobrze, ale potem przerzuciłem się na Ludzi, którymi zmiatałem wszystkich z powierzchni ziemi. Od tamtej pory niemal wyłącznie nimi gram. I bardzo dużo przez ten czas się o nich nauczyłem. Wyobraź sobie, że kiedyś też nimi pogardzałem, uważałem ich za rasę beznadziejną. Do czasu, gdy nie zacząłem nimi grać "na poważnie". Podbiłem mapę Minosami, Wys. Elfami, Demonami, Ludźmi. Gram co prawda tylko na poziomiach "Normalny" i "Wysoki" (najwyższy tykam jak mi się nudzi). Myślisz, że przez te wszystkie lata grałem tylko Ludźmi? Śmieszne. Jednak najprzyjemniej i najłatwiej (pomijając Minosy) gra mi się Ludźmi.

Ojej, Offtop mi się zrobił, ale nie mogłem się powstrzymać. Ale aby podsumować:

Oficjalnie przyznaje się do błędu i poddaje się w dyskusji.


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#37 2008-12-05 21:06:58

Black Alamar

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-11-15
Posty: 17
Punktów :   -2 
Ulubiona rasa: Mroczne Elfy!
Najmniej lubiana rasa: Istoty Lasu, Ludzie
Jednostka: Blackguard, Dark Rider
Tytan: Kargoth lub Lunarion
Profesja: Nekromanta/Iluzjonista

Re: Najsilniejsza kawaleria

Co to w ogóle za śmieszna dyskusja? Czyż nie dla wszystkich oczywiste powinno być, że DK w średnim etapie nic nie powstrzyma? Nic. Może i pikinierzy mają jakieś denne bonusy przeciwko kawalerii, ale z drugiej strony nikt grając Wysokimi Elfami nie robi tylko DK, to tak samo, jak grając Mrocznymi Elfami ktoś robiłby tylko szkielety i następnie atakował... Tak, jak szkielety u Mrocznych mają wsparcie jednych z lepszych łuczników na tym poziomie, tak i DK służą do atakowania z flanki, tyłu, bądź zaskoczenia. Trzon armii stanowią Iceguardy i łucznicy, a mam nadzieję, że nikt nie wątpi, o ile te jednostki są lepsze od odpowiedników u Ludzi. Powiedzieć o ile? O ogromną przepaść. DK rozniosą spokojnie Najemników, co to za śmieszne porównania? Robimy tylko Najemników? Nie, robi się też Pikinierów, ale ci są słabą jednostką - robi się ich dlatego, że są tani, a Giermków tylko i wyłącznie do "ochrony" przez jednostkami latającymi, chociaż nawet głupie Feniksy stanowią zagrożenie dla żałosnych Giermków. DK jest najlepszy - nieważne, że niektórzy tego nie rozumieją, bądź nie potrafią zrozumieć. Z siłą DK trzeba się liczyć, nawet jeśli nie wierzy się w ich niewątpliwą doskonałość.

Offline

 

#38 2009-12-28 07:55:38

 SuxMouse

http://i49.tinypic.com/34dljes.jpg

Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 14
Punktów :   
Ulubiona rasa: Demony/Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Mr. Krasnoludy/Krasnoludy
Jednostka: Demon/Salamandra
Tytan: Lord Zagłady/Lunarion
Profesja: Wojownik

Re: Najsilniejsza kawaleria

Ech... ta gra na tym polega... jedna rasa jedzie inną, ta znowu jedzie kolejną, a ta jedzie jeszcze inną... Nie rozumiem dyskusji... Niestety, przydałby się jakiś patch, który by poprawił ten balans miedzy rasami, chociaż w minimalnym stopniu.

Offline

 

#39 2010-01-31 16:19:55

Dj ErRoR

http://i48.tinypic.com/2z9i8wo.jpg

Zarejestrowany: 2009-10-14
Posty: 128
Punktów :   
Ulubiona rasa: BaRbArZyŃcA/DeMoN
Najmniej lubiana rasa: WySoKiE eLfY/lEśNe ElFy
Jednostka: GrAbIeRzCa
Tytan: SyRiAn
Profesja: WoJoWnIk

Re: Najsilniejsza kawaleria

Najlepsza kawaleria to Rycerz Senior, a jak ktoś się nie zgadza, to niech zrobi taką mapkę, że kieruje rycerzem seniorem i żeby walczył z inną kawalerią.

Offline

 

#40 2010-02-03 14:47:37

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

Dj ErRoR, tu nie o to chodzi. W grze nie masz nic od razu i za darmo. Trzeba też wziąć poprawkę na cenę i czas produkcji jednostki. Dlatego właśnie wynikła ta cała dyskusja. Rycerz Senior bądź co bądź jest strasznie drogi (bez zdolności Rycerz Dowódca oczywiście) i dłuuugo się produkuje. Dlatego by dobrze to rozegrać trzeba dobrej taktyki i gospodarki, na tym polega cały problem w grze ludźmi- nimi trzeba się nauczyć grać, opanowanie tej rasy zajmuje znacznie dłużej niż np. elfów czy nieumarłych niestety.


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#41 2010-02-03 14:55:29

 Mathias

Władca Światła

35762222
Call me!
Skąd: Gildia Mathiasa
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 650
Punktów :   
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy/Ludzie/Demony
Najmniej lubiana rasa: Istoty Lasu
Jednostka: Archon/Demon
Tytan: Syrian
Profesja: Kapłan
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

Jednak jak już się ktoś nauczy taktyki ludzi, to potrafi stworzyć z nich potężną siłę destrukcyjną porównywalną do Elfów czy Barbarzyńców . Rycerze Seniorzy to druga najlepsza kawaleria w WB2, zaraz po DK .

Offline

 

#42 2010-02-05 10:05:11

Dj ErRoR

http://i48.tinypic.com/2z9i8wo.jpg

Zarejestrowany: 2009-10-14
Posty: 128
Punktów :   
Ulubiona rasa: BaRbArZyŃcA/DeMoN
Najmniej lubiana rasa: WySoKiE eLfY/lEśNe ElFy
Jednostka: GrAbIeRzCa
Tytan: SyRiAn
Profesja: WoJoWnIk

Re: Najsilniejsza kawaleria

Taktyke ludzi można łatwo opanować wraz z kosztem. dużo stajni i ramia rycerzy seniorów murowana.

Offline

 

#43 2010-02-05 11:56:48

 Nerevan

http://i45.tinypic.com/izu9ld.jpg

8745719
Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 132
Punktów :   
Ulubiona rasa: Ludzie.
Najmniej lubiana rasa: Wszystkie ujdą.
Jednostka: Archon
Tytan: Sirian
Profesja: Kapłan (Paladyn)
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

Zaprzeczam. Gra Ludźmi jest trudna. Zwłaszcza z rasami typu Nieumarli i Mroczne Elfy, gdzie jednostki tworzą się szybko i do tego te przeklęte szkielety. Trudniej gra się tylko Feyami i ewentualnie Leśnymi Elfami. Chyba, że jakaś rasa mi wypadła z głowy, może jeszcze Krasnoludy.
A Rycerzy Seniorów ciężko mieć dużo. Powstają późno i długo. Ale to elita, na którą trzeba uważać. Główna siła uderzeniowa zawsze jest w zwykłych Knight'ach, którzy na upie nieźle dają w kość. Przydałoby się tylko ciut więcej hp i nic, co nie lata nie mogłoby stanąć im na drodze.


http://images42.fotosik.pl/19/0315782b8e6b87f0.jpg
I każdy z nas umiera od nowa, bo jesteśmy sami, jesteśmy mordercami!
Podobno budujesz swój mały dom pośrodku jałowej ziemi... Ty jesteś Tym, bo nie chcesz nic. I nie zawahasz się.
(Armia, To, czego nigdy nie widziałem)

Offline

 

#44 2010-02-05 12:43:13

 Mathias

Władca Światła

35762222
Call me!
Skąd: Gildia Mathiasa
Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 650
Punktów :   
Ulubiona rasa: Barbarzyńcy/Ludzie/Demony
Najmniej lubiana rasa: Istoty Lasu
Jednostka: Archon/Demon
Tytan: Syrian
Profesja: Kapłan
WWW

Re: Najsilniejsza kawaleria

Przyznaję rację Nerevanowi - granie ludźmi jest BARDZO trudne, ale jak już się tę rasę opanuje, wówczas jest jedną z najlepszych . To jednak nie takie łatwe i dlatego płytkie n00bki pokroju PiGa i koragga w ogóle nie doceniają tej rasy .

Offline

 

#45 2010-05-06 15:47:42

 szkeleton

http://i47.tinypic.com/30csuqg.jpg

Skąd: Berlin
Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 376
Punktów :   
Ulubiona rasa: Nieumarli
Tytan: Balora
Profesja: Nekromanta

Re: Najsilniejsza kawaleria

Dla mnie najlepszą kawalerią, jest kawaleria ludzi (rycerze i rycerze seniorzy). Po odpowiednim rozwinięciu bohatera (zmniejszenie ceny rycerzy, szybsza produkcja) to ludzie są prawie, że niepokonani z tak mocną kawalerią. Jak już ktoś wspomniał, ludzie to słaba rasa, jednak się z tym nie zgodzę, wystarczy opanować tą rasę a będzie jedną z najlepszych. Każdy mówi, że DK najlepszy, według mnie wcale nie. Jak wiemy biali magowie produkują się razem z rycerzami w dodatku uzdrawiając ich. Mają armię kawaleryjską i magów nie straszne nam przestworza i wrogowie naziemni.

Czyli podsumowując rycerze i rycerze seniorzy, nic dodać nic ująć.

Offline

 

Nasi Sojusznicy


Tajemnice Antagarichu | Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6,7 Forum
e-Gildia Graczy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.huzaro.pl/ https://kamienie-dekoracyjne.pl/ krawiec Kraków