Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum


#1 2014-05-08 23:33:09

 lu_kier

http://i47.tinypic.com/nx5kpu.jpg

Zarejestrowany: 2013-07-31
Posty: 35
Punktów :   
Ulubiona rasa: Istota lasu
Najmniej lubiana rasa: Mroczny krasnolud
Jednostka: Rycerz Senior
Tytan: Burza
Profesja: Archimag

Leśne elfy, taktyka

Ostatnio gram leśnym elfem i jestem pozytywnie zaskoczony ich potencjałem.

Jeżeli uda się przebrnąć przez beznadziejnie wolną rozbudowę bazy w początkowej fazie rozgrywki, to może się zrobić ciekawie. Mówiąc wolna rozbudowa mam na myśli słabą podstawową jednostkę piechoty, i brak możliwości wypełniania kopalni budowniczymi. Tak naprawdę przeżycie pierwszych 20 minut na mapie jest trudne

Teraz trochę taktyki, nie przetestowanej w boju

1. Przejmowanie kontroli nad mapą:
Można zdobywać kolejne porcje mapy poprzez dynamiczną produkcję łuczników i odpowiednie ustawienie ich w szyku bojowym, myślę że najlepiej w linii. I teraz to czego prawdopodobnie nigdy nie użyliście... nastawienie na 25% powrót do bazy. Badania zwielokrotniające odnawianie życia pozwoli na szybki powrót na plac boju.

2.Ekonomia:
Budowanie pradawnych widmo i studni(budynek). Produkują one zasoby, a co najlepsze można je tworzyć praktycznie w nieskończoność. Na początku podczas przejmowania wolnych kopalni na terenach nazwijmy je konfliktowych, przydatna może się okazać Driada wyexpiona na maxa, aby szybko się poruszała. kiedy przeciwnik zacznie przejmować te kopalnie należy je zburzyć, z naszą piechotą raczej nie zwojujemy świata.

3.Główna siła rażenia:
Teranty. Szczególne na przeciwników takich jak Ork którzy nie mają jednostek atakujących ogniem. Są bardzo mocne, jedyną wadą jest ich szybkość, którą w jakimś stopniu można zwiększyć.

Wybór bohatera, do wyboru są:
-wojownik,
-zwiadowca,
-złodziej,
-bard,
-handlarz,
-uzdrowiciel,
-druid,
-alchemik.
Myślę, że najleprzym wyborem jest albo alchemik, albo uzdrowiciel.
Alchemik: magiczna wymiany zasobów na poziomie 90%, zwiększenie współczynnika handlu o 6, natychmiastowe przejęcie kopalni, przywołanie brązowego golema.
Uzdrawiacz: zwiększenie szybkości odnawiania życia, zwiększenie morale i szybkości jednostek(teranty!), uzdrowiciel jest jak jeden wielki jednorożec

Temat na pewno jeszcze uzupełnię, tylko nie wiem kiedy.

Offline

 

#2 2014-10-03 22:17:53

 LordSauron

http://i61.tinypic.com/302wfpl.jpg

633410
Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 1032
Punktów :   
Ulubiona rasa: Nieumarli, Mr.krasnoludy
Najmniej lubiana rasa: Istoty lasu/Barbarzyńcy
Jednostka: Rycerz Zagłady/Piek. świder
Tytan: Lord Zagłady Grond
Profesja: Czarodziej

Re: Leśne elfy, taktyka

Moim zdaniem bohater z żyłką ekonoma, np. alchemik mógłby po wbiciu paru poziomów być naprawdę znaczącą pomocą dla tej rasy, która oprócz przejmowania kopalni nie ma żadnego sposobu na zwiększenie przychodu.

Jakiś przebiegły bohater nastawiony na zręczność z kolei ma dobrą synergię z typowymi dla elfów cechami.

O ile Leśne są w stanie przeżyć przeciętną wczesną grę, są w stanie wystawić silną armię, z treantami czy jednorożcami na czele. W pełni ulepszeni Zarządcy Lasu też są warci podkreślenia. Piechota jak zawsze u Elfów, jest średnia. Kawaleria znajduje znaczące zastosowanie przeciwko Orkom bodajże i kiedy potrzeba nam trochę bardziej żywotnego mięsa armatniego niż piechota. Druidzi są jak najbardziej dobrzy.

W sumie gdybym szeregował elfickich magów to byłoby tak: czarnoksiężnik > druid > mistyk


Proszę pisać na PW lub na forum, na GG bywam nieregularnie.

http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Dance with the devil and sleep with the dead!

Offline

 

Nasi Sojusznicy


Tajemnice Antagarichu | Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6,7 Forum
e-Gildia Graczy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Chojna hotele ciechocinek