Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-03-10 21:20:36

 LordSauron

http://i61.tinypic.com/302wfpl.jpg

633410
Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 1032
Punktów :   
Ulubiona rasa: Nieumarli, Mr.krasnoludy
Najmniej lubiana rasa: Istoty lasu/Barbarzyńcy
Jednostka: Rycerz Zagłady/Piek. świder
Tytan: Lord Zagłady Grond
Profesja: Czarodziej

Pojedynek światopoglądów - ostateczne rozwiązanie!

Brzmi groźnie? Takie właśnie były zamierzenia. Zło czy Dobro? A może Neutralność? Ład czy Chaos? Sam dział raczej będzie miał poważniejszą atmosferę, ale tutaj zrobię wyjątek. Większość userów reprezentuje tutaj Zło (w tym i ja co mnie cieszy ), chciałbym jednak poznać wasze motywacje, co was zachęciło do takiej postawy?

Zaczynając od siebie postać Władcy Pierścieni poznałem oglądając film. Pierwszą część. Książki kupiłem niemal od razu i świat Tolkiena od razu mnie pochłonął. Na początku (niechętnie przyznaję), bardziej interesowałem się dobrymi bohaterami - na swoje uzasadnienie mogę jednak podać fakt, że ciężko sobie wyrabiać pogląd o Głównym Złym, kiedy się nawet nie pojawia wprost na kartach książki. Film trochę mi jednak pomógł w znalezieniu właściwej drogi którą kroczę do dziś. Kolejne dzieła Tolkiena też swój udział miały. Tak, Eressiel, to jest wyzwanie/obraza.   Paskudny jest fakt, że wiele czarnych charakterów jest lepiej wykreowanych niż postacie główne z założenia dobre (choćby Eragon od Paoliniego - tępy jak but, a słodki, że mdleję). Jedną z najgorszych rzeczy jakie czytałem jest też saga książek Baldur's Gate. Athans napisał te książki beznadziejnie, główny bohater, Abdel jest co prawda czysto neutralny z charakteru, ale jednocześnie bawi się w bohatera i drania. Miało to podkreślać jego mroczną naturę syna Pana Zbrodni (Bhaal - Bóg Mordu. ) ale wyszło głupio.

Jeśli chodzi o uniwersum Zapomnianych Krain to moimi idolami są Bane i Bhaal (choć z drugiej strony, to ten ostatni to trochę psychopatyczny morderca tak z lekka , ale użeranie się z jego Dzieciakami przez całą serię pozwoliło na oswojenie się z tą ciekawą osóbką)

Ład czy Chaos? Wybieram Ład, porządek musi być.

Stąd mój ulubiony charakter jeśli chodzi o system D&D to praworządny zły.


Proszę pisać na PW lub na forum, na GG bywam nieregularnie.

http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Dance with the devil and sleep with the dead!

Offline

 

#2 2011-03-10 22:46:58

 blazenek

http://i46.tinypic.com/s3ztk9.jpg

Call me!
Zarejestrowany: 2011-02-07
Posty: 840
Punktów :   
Ulubiona rasa: Demon<W. Elfy<Nieumarli
Najmniej lubiana rasa: Człowieki
Jednostka: Demon
Profesja: Wojownik/Przyzywacz

Re: Pojedynek światopoglądów - ostateczne rozwiązanie!

Cóż jeśli o mnie chodzi to... Też na początku w Władcy pierścieni podobali mi się bardziej dobrzy bohaterowie, ale nie stąd się bierze moje zamiłowanie do zła. Tkwi to w czymś innym i żeby dokładnie przypomnieć sobie co to jest musiałbym poddać się głębokiej refleksji. Na pewno ma to związek z grą Warlords Battlecry 2, bo to tam poraz pierwszy zagrałem złem. Czekaj, wróć "Tędy, nie nie tędy, już pamiętam, tędy. Zapomniałem..." A więc zaczeło się tak (tylko się nie śmiać!). Dostałem WBC2 na gwiazdkę, miałem ok 7 lat. Pomijając to że przeszłem trening, weszłem w potyczkę, stworzyłem bohatera - Minotaur i wtedy stało się, musiałem ustawić bitwę, ale to była moja 2 gra RTS nie umiałem za bardzo. więc ustawiłem wroga i do boju, rasy losowe bo nie wiedziałem jak ustawiać i mapa to samo. Nie umiałem grać... Ciągle przegrywałem aż tu nagle. Na mapie która teraz jest moją ulubioną, mam do niej wielki szacunek. ŻELAZNY KRZYŻ Wygrałem !ale nie tak po prostu już tłumaczę. Komputer wylosował mi rasę... Nieumarłych, która potem przez dłuższy czas była moją ulubioną(teraz zajmuije 2 miejsce) To właśnie w tej rasie nagle mnie olsniło. Zbudowałem wszystkie dostepne budynki(z 1 poziomu twierdzy)i nagle olsniło mnie że w głownym budynku jest możliwość ulepszenia go(tak wiem byłem idiotą ). Tak pierwszy raz wygrałem z SI (nie pamiętam jaki poziom trudnosci). Po tej rozgrywce postanowiłem zgłębić menu ustawiania potyczki, bo czułem że coś przede mną ukrywa i wtedy dopiero zacząłem grać na prawde. Dlatego mam dobre skojarzenia ze złem. Poza tym w prawie każdej grze narzucają nam dobro, mało gdzie możemy wybrać, albo być tylko złym. Dlatego gdy mam wybór jestem zły i nic tego nie zmieni. Pamiętam gre Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie 2 tzn. jak najszybciej przejść samouczek o potem szybko potyczka i pojedynek mordor vs gondor.(nie muszę chyba mówić kim byłem) Sory za błędy jak jakieś mam ale pisałem w miare szybko, bo zycie ucieka Poprawię jak najszyciej teraz nie mam czasu.

Ostatnio edytowany przez blazenek (2011-03-10 22:47:51)


"Tragedią życia jest nie to, że ludzie umierają, lecz to, że przestają kochać."

Offline

 

#3 2011-03-12 19:06:46

 Eressiel

http://i49.tinypic.com/259k84l.jpg

Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 183
Punktów :   
Ulubiona rasa: Wysokie Elfy
Jednostka: Strażnik Księżyca
Tytan: Lunarion
Profesja: Kapłan

Re: Pojedynek światopoglądów - ostateczne rozwiązanie!

Hm, a to niby czemu mnie wyzywasz/obrażasz? Poza tym myślę, że jednak ostateczne rozwiązanie nie nastąpi… Ja nie zmienię zdania, a Ty też uparcie stoisz przy swoim. Właściwie jak większość ludzi tutaj… I co ja biedna mogę? Chociaż pewien post Kiar sprawia, że nie tracę nadziei na zmiany.
Zło czy Dobro? Że w ogóle pytasz!
Dobro, dobro, dobro… Prawość, szlachetność, uczciwość… Jakoś nie przekonuje mnie okrucieństwo i bezwzględność zła. Hm, że niby Neutralność? „Być neutralnym w walce dobra ze złem, to opowiadać się po stronie zła”.
Tak już sobie wybrałam i nie ma co z tym dyskutować, o! Nie uznaję innej opcji, ale z drugiej strony bez jednego nie ma drugiego. No i w końcu Dobro musi mieć z czym wygrywać!

Co do „Władcy Pierścieni”. Zależy od podejścia Ja od początku do samego końca byłam za tymi dobrymi, a niektórzy nadal należą do moich ulubionych postaci literackich, choć Froda do tej pory nie trawię. Dostawałam białej gorączki, gdy (po rozdzieleniu Drużyny) wątek Aragorna i reszty zostawał brutalnie przerywany na jego rzecz. A już najgorzej było przy oglądaniu filmu… Bitwa się toczy w najlepsze, a tu nagle wyskakuje hobbit tułający się po górach. Wspaniale.
I chyba właśnie po Tolkienie zostało mi to uwielbienie elfów, może nawet lekka obsesja na ich punkcie. Nie zmieniło tego nawet całkiem odmienne ich przedstawienie w „Wiedźminie”, gdzie elfy nie mają praktycznie nic wspólnego z tymi „bez skazy ni zmazy” od Tolkiena. Pewnie dlatego w jakiejkolwiek grze, gdy mam taką możliwość wybieram elfa… A że zwykle trafiam na dobre i mocne, ciężko mi się przestawić Czasem sama już nie wiem, czy to przez ich rzeczywistą najfajniejszość, czy po prostu przez czysty sentyment do tej rasy

A skoro już pojawiło się nawiązanie do „Eragona”. Przyznam szczerze, że wyjątkowo rozczarowała mnie ta książka, a fakt, że napisał ją młody chłopak mi tego nie rekompensuje. Fabuła była zbyt łatwa do przewidzenia, do tego masa zapożyczeń z innych dzieł, a postaci nie polubiłam praktycznie żadnej. Miałam ambicje, by przeczytać całą trylogię… Odpuściłam sobie jednak, ostatnie rozdziały pierwszej części czytałam już na siłę…

Lord Sauron napisał:

Eragon od Paoliniego - tępy jak but, a słodki, że mdleję

- nie obrażaj buta!
Ład czy chaos? Niby ład, ale nieustannie tworzę wokół siebie jego przeciwieństwo

Offline

 

#4 2011-03-12 20:35:42

 LordSauron

http://i61.tinypic.com/302wfpl.jpg

633410
Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-08-22
Posty: 1032
Punktów :   
Ulubiona rasa: Nieumarli, Mr.krasnoludy
Najmniej lubiana rasa: Istoty lasu/Barbarzyńcy
Jednostka: Rycerz Zagłady/Piek. świder
Tytan: Lord Zagłady Grond
Profesja: Czarodziej

Re: Pojedynek światopoglądów - ostateczne rozwiązanie!

To było wyzwanie, bo w swojej przynależności siedzę już parę lat.

Tak, tak, Kiar mnie zaczyna lekko rozczarowywać. Liczę, że to tylko osłabienie wiosenne.

Co do samego bycia dobrym: ludzie są jacy są. Co z tego, że jeżeli jesteś bogaty i pomagasz biednym? Myślisz, że oni zrobiliby dla ciebie to samo? Jesteś kupcem, ludzi dotknęła katastrofa, sprzedali ci wcześniej swoje towary a teraz ty wyciskasz z nich ostatnie grosze. Oni na twoim miejscu zrobiliby to samo. Zło przede wszystkim stawia siebie na pierwszym miejscu. Egoizm jest naturalną częścią człowieka, a świat jest okrutny. Wychodzi z tego, że zasady tej pięknej gry zwanej życiem też są okrutne. Postępujesz zgodnie z nimi - żyjesz. W przeciwnym wypadku czeka cię gorzkie rozczarowanie. Pieniądze nie dają szczęścia? Możliwe, ale możesz za nie kupić coś co ci szczęście da. Czyń bliźniemu co tobie niemiłe, jeśli nie chcesz by on uczynił tobie coś niemiłego. Jeżeli ktoś uderzy cię w policzek to spraw, by nie był w stanie zrobić tego ponownie. Wykorzystuj każdą okazję, by zdobyć pieniądze/wpływy/artefakty. Jeżeli zdobyłeś władzę, to znaczy że sobie na nią zasłużyłeś i możesz w pełni korzystać ze swego stanowiska (nawet poza prawem, ale bardzo ostrożnie i nie przesadzać). + wszelkie zasady czego nie robić gdyby się było Złym Lordem.

To co napisałem powyżej to kompilacja najważniejszych zasad jakimi się kieruję tworząc postać w jakiejś grze RPG. Dla mnie ważny jest klimat, samo rozwinięcie skrótu mówi wszystko. W podstawowych założeniach jest praworządna zła. Następnie je poszerzam. Ostatecznie bawię się miodnie. Na pewno też masz własne zasady przy tworzeniu swojej własnej postaci by mieć "wczuwkę". Oczywiście w realu jestem całkowicie normalnym facetem. (wiem, wątpisz w to)

Z "Władcy Pierścieni" to z członków Drużyny Pierścienia najbardziej lubię Gandalfa i Gimlego. Ten pierwszy wykazuje się wielką mądrością i potęgą. Jest trochę porywczy przy czym rozważny. No i ma ciekawe poczucie humoru. Gimli podobnie, po prostu jakoś nie można go nie polubić, a kreacja filmowa też swoje robi. Reszta to lamki. Aragorn i Legolas są ofiarami pairingu na YouTube, a Frodo i Sam mniej więcej podobnie. Merry i Pippin... Hmm, kto to taki? Zostaje Boromir, który w sumie był dość poczciwym gościem a jak się okazuje to on jako jedyny zginął z całej Drużyny (no Gandalf też zginął ale w wyniku "divajn interwenszyn" Iluvatara tudzież Valarów powrócił do życia)

Oczywiście jak dobrze wiemy, Zachód ostatecznie wygrał, a Pierścień znalazł się na ręku Saurona. (a tak w ogóle to zamierzam sobie Jedynego zamówić http://www.jubileo.pl/Poz%C5%82acany-pi … y-282.html

Elfy Sapkowskiego są jak każda rasa kontrowersyjne. Ja odczułem ich jako rasę z wielkim przerostem ego. Swoją wyniosłością i dumą próbują ukryć swoją nędzę i głęboką nienawiść do ludzi (mimo że sprawiają wrażenie jakby obchodziło ich to tyle co zeszłoroczny śnieg). Przynajmniej takie odczucie było w opowiadaniu z "Ostatniego Życzenia" o ile dobrze pamiętam "Kraniec Świata". Potem bohaterka elfów prowadząca ich na rzeź, prawie całą młodzież, a elfy nie były zbyt płodne. Wychodzi na to, że elfy są rasą wymierającą. Grałem też w grę "Wiedźmin". Nie będę pisał na forum spojlerów, ale można wybrać strony konfliktu np. stronę elfów, ale nawet zwycięstwo po ich stronie nie rozwiązuje ich problemów. Czyli w każdym przypadku mają przerąbane.

Od Paoliniego to ja chyba tylko Broma i Galbatorixa polubiłem. Sam film marny, naprawdę marny. Chyba jedynymi aktorami na poziomie byli Jeremy Irons (Brom) i ten pan co Galbatorixa zagrał. Czekam na zakończenie książki, gdzie Eragon zabije tego ciotę Murtagha, a następnie Galba w końcu ruszy zadek i zrobi buntownikom jesień średniowiecza z tyłków. Wiem, jednak że nie ma co na to liczyć. Zrobię zakończenie alternatywne, które będzie lepsze niż sama książka.


Proszę pisać na PW lub na forum, na GG bywam nieregularnie.

http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Dance with the devil and sleep with the dead!

Offline

 

#5 2011-03-28 17:30:37

 Nessha

Moderator

5754237
Skąd: Piekło
Zarejestrowany: 2011-02-09
Posty: 983
Punktów :   
Ulubiona rasa: Gady/Ludzie/Kuce
Najmniej lubiana rasa: Zombie
Jednostka: Piekielny Ogar
Tytan: Los
Profesja: Piroman

Re: Pojedynek światopoglądów - ostateczne rozwiązanie!

Dobro czy Zło?
Często w moim wypadku wychodzi na Neutralność jak wstawianie się po tej złej lub gorszej stronie.I o ile częsciej wybieram bycie neutralną czy tych neutralnych to bardziej przez ostatnie kilka lat ciągnie mnie do zła.Czemu?Zastadnicza sprawa , gry. Fajnie jest że  są ci dobrzy jednak jak niekiedy widze postacie czy czytam o nich to mi sie robi po prostu niedobrze.Eragon? Wszystko fajnie tylko jak tutaj zrozumieć że nagle nie wiadomo skąd człowiek ratuje cały świat?I to w dodatku tak piękny jak swego czasu ostatnio sie pokazuje pewien nastolatek co dostaje na jego widok epilepsji.Tak to moje marudzenie na temat tego jak niekiedy autorzy gier, filmów czy książek potrafią osłodzić postacie prezentujące postawy czysto dobre  że niekiedy po prostu nie da się tego ogladać/ czytać / czy grać.
Władca Pierścieni?Nie mam zastrzeżeń.Wszystkie części podobały mi się na tyle że bez problemu stwierdzić mogę że zło jest bardziej fajowskie niż dobro.Pewnie dlatego że grając ostatnio w innego rodzaju gry dotarło do mnie że wszystkie scenariusze filmów kończących się jak bajka są oklepane, monotonne i schematyczne.Zło?Prawdopodobnie też występuje to zjawisko ale jakoś bardziej   stawiam się po stronie tych złych.Może to kwestia sentymentalna że Ci źli postępują jak im się wydaje najlepiej (nie zawsze słusznie ale jednak ) to jednak nie ma zastanawiania się co trzeba zrobić a i tak wiadomo z góry że chodzi o ocalenie świata .Może i robią źle i tak dalej ale często postacie złe są bardziej dopracowane niż główne będącymi najczystrza esencją dobra.Czesto jednak widzę że z tych złych robią jako głupców i  idiotów.Tak tutaj mam na myśli chociażby coś takiego jak saga Zmierzch (niechcący ale jednak ogladałam) .Ja nie rozumiem do tej pory jak wampir może sie zakochać w człowieku... Tak typowe dla mnie marudzenie.
Postawy ras w Władcy Pierścieni? Prosze was , pierwsze co mi sie rzuca na oczy to elfy.Nie przepadałam za nimi i nigdy nie będe przepadać.Piękności , dumne , zadumane a głupie i tępe jak kamienie.Inne rasy nie są tak nędzne w mej ocenie bo krasnoludy mnie zaskoczyły i powiem szczerze, polubiłam je


http://steamsignature.com/status/default/76561198108331506.pnghttp://steamsignature.com/AddFriend.png
https://discord.gg/vPAr9ap
Maniaczka i Nerda świata WARFRAME
http://orig14.deviantart.net/8582/f/2015/089/0/f/warframe___frost_by_thegalliumdesigns-d8nqs6y.png

Offline

 

Nasi Sojusznicy


Tajemnice Antagarichu | Heroes of Might & Magic 1,2,3,4,5,6,7 Forum
e-Gildia Graczy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Authenticity kreujaczycie